PKN
  » Huis voor de ziel » Activiteiten » Lezing 10-05-2012 
Protestantse Gemeente Boxtel
Lezing 10 mei 2012

 

LEZING
Donderdag 10 mei 2012


Van Spinoza naar Pinksteren

“God en het universum zijn één.” “ Wij kunnen God heel goed begrijpen, omdat wij van God deel uitmaken.“  “Er bestaat geen schepping uit het niets.” “Geen vrije wil. Mooi zo!”

Op donderdag 10 mei verzamelden zo’n dertig belangstellenden zich in boekhandel Elckerlijc voor een lezing over Spinoza. De inleider,  Jan Knol, had mij al gewaarschuwd: dit worden geen PKN-klanken. Toch werd het wel een boeiende avond. Er waren allerlei reacties, allicht, met deze prikkelende stellingen. Geheel ontdaan van vrije wil – of toch vrijwillig? - keerden wij huiswaarts.

Van hier ging mijn tocht in de tijd naar het pinksterfeest. God in ons. De mens vervoerd door de Geest. Wij worden opgenomen en opgetild in de oneindige ruimte van God. Misschien is de afstand van Spinoza tot de pinkstergedachte niet zo heel groot. Ik oefen op een cantate van Bach, voor de eerste pinksterdag: “Wohl euch, ihr auserwählten Seelen, die Gott zur Wohnung auserseh’n”.  Gezegend zijn jullie, gekozen als woonplaats voor God.

Met een hartelijke groet aan u allen,


Corrie Terlouw.

 

 

 

 
 
 
 

.
klik hier voor Sitemap
 
 
Activiteiten:
vrijdag 17 mei
solisten van Amsterdam Sinfonietta
 
dinsdag 21 mei
"Liedboek, zingen en bidden in huis en kerk"
 
8-9 juni Wilhelminapark

Terugblik op activiteiten:

Van Spinoza naar Pinksteren

Lezing Bert Keizer 7 februari


Terugblik jubileumjaar:

Terugblik jubileumjaar


 
 

 

 

 
  Protestantsekerk.net is een samenwerking tussen de dienstenorganisatie van de Protestantse Kerk in Nederland en Human Content Mediaproducties B.V.